مقالات مقالات .

مقالات

رژیم لاغری که واسه خانم ها جواب نمیده

سه رژیم غذایی که برای خانم ها کارآمد نیست
چه به این موضوع باور داشته باشید، چه نداشته باشید؛ در هر صورت خانم ها و آقایان از لحاظ بیولوژیکی با یکدیگر متفاوت هستند. یکی از تفاوت های مهم آن ها نوع ذخیره چربی در بدن می باشد.

مردان به طور میانگین تقریباً 3 درصد چربیِ ضروری را به عنوان کل مواد تشکیل دهنده بدن خود ذخیره می کنند که این عدد در خانم ها 12 درصد است. به خاطر همین نوع رژیم غذایی آن ها باید با یکدیگر متفاوت باشد، زیرا درصد چربی در توده بدنی شان متفاوت است. در این قسمت از تناسب اندام نمناک تصمیم گرفتیم تا سه نوع رژیم غذایی را به شما معرفی کنیم که برای خانم ها کارآمد نیست.

رژیم کتوژنیک
کتوژنیک؛ رژیمی است که در آن کربوهیدرات به مقدار خیلی کم استفاده می شود و چربی بالایی دارد. محدود کردن کربوهیدرات و افزایش چربی باعث می شود که بدن به جای کربوهیدرات؛ به چربی تکیه کند و این موضوع برای زنان اصلاً خوب نیست و باعث اختلال در شیردهی و بارداری می شود، زیرا مصرف کربوهیدرات در رژیم کتو کم‌تر از 50 گرم در روز است که باعث شوکِ بدن خانم ها خواهد شد که همین اتفاق؛ وضعیت ذهنی و سوخت و ساز بدن آن ها را به هم می‌ ریزد، باعث نا تعادل هورمونی و تغییرات متابولیک نیز می شود.

رژیم کتوژنیک

رژیم کتو معمولاً فقط در یک دوره کوتاه اثر گذار است و بعد از مدتی باعث ایجاد عوارض جانبی مانند سر درد، سرگیجه، خستگی، حالت تهوع و یبوست خواهد شد. وقتی این رژیم طولانی شود، ممکن است که فرد مخصوصا اگر خانم باشد، دچار افت ماهیچه و عضلات شده و به جای این که برای بدن فایده داشته باشد، به آن آسیب وارد کند.

رژیم روزه داری
روزه؛ تمرینی است که شما در آن در تایم خاصی غذا را محدود می کنید تا بدن تان پاکسازی شود اما بعضی از رژیم ها در این مورد خیلی زیاده روی می کنند؛ البته خانم هایی که خیلی چاق هستند، تا حد زیادی می‌ توانند از این وضعیت رضایت داشته باشند اما بعضی هم ممکن است دچار تغییرات روحی، گرسنگی بیش از حد شدید، خستگی، کاهش انرژی، افکار منفی، وسواس در مورد غذا، پرخوری بیش از حد در روز هایی که از رژیم آزاد هستند، افسردگی، استرس و اضطراب شوند.

رژیم GM
این رژیم می‌ خواهد به افراد کمک کند تا روی یک سری مواد غذایی خاص در طول هفته تمرکز داشته باشند. در واقع یک رژیم هفت روزه محسوب می‌ شود که در هر روز، روی هر کدام از گروه‌ های غذایی خاص تمرکز می‌ کند اما مشکل اینجاست که مواد مغذی به اندازه کافی به بدن نمی‌ رسد و خانم‌ ها نمی‌ توانند به یکسری از گروه‌ های غذایی خاص مانند چربی سالم و پروتئین دسترسی پیدا کنند و در نتیجه دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی می شوند و ممکن است در کوتاه مدت؛ کاهش وزن داشته باشند اما در طولانی مدت همه چیز مانند قبل می شود و اثر گذاری اش را از دست می دهد.

رژیم gm

کم آبیِ بدن، سر درد، خستگی، ضعف عضلانی، ناتوانی در تمرکز و به طور کل به هم خوردن تعادل بدن به خاطر کمبود ویتامین و مواد معدنی، جزء اثرات جانبی این رژیم غذایی است.
منبع : نمناک


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۰۲:۵۷:۱۳ توسط:admin موضوع: نظرات (0)